Българските гимнастички Мария Матева и Невяна Владинова се представиха много добре на първите два уреда - топка и обръч в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Лисабон (Португалия).

Мария Матева е 9-та във временното класиране, след като получи оценки 17.150 точки на обръч и 17.050 точки на топка. Така тя се класира за утрешния финал на обръч с осма оценка.

Невяна Владинова е 14-та в общото класиране до момента след 17.000 точки на обръч и 16.750 на топка. Начело в подреждането са три рускини - Маргарита Мамун с 37.900 точки, Александра Солдатова с 37.300 точки и Яна Кудрявцева с 35.900 точки.

В състезанието участват 48 гимнастички. Надпреварата на бухалки и лента е по-късно тази вечер. Ансамблите жени път ще играят съчетание с два обръча и три чифта бухалки.

Възпитаничките на Ина Ананиева получиха девета оценка от 15.850 точки за изпълнението си с пет ленти в четвъртък, след като гимнастичките допуснаха грешки и това ги извади от финала на този уред.

Надпреварата в Лисабон завършва в неделя с финалите на отделните уреди при жените индивидуално и при ансамблите.