Българинът Даниел Асенов спечели титлата в категория до 52 килограма на Европейското първенство по бокс за младежи до 22 години в Браила (Румъния).

Във финалната среща 19-годишният Асенов победи по точки испанеца Габриел Ескобар.

Асенов бе по-добрият състезател на ринга през трите рунда, а малко преди последния гонг дори успя да отвори аркада над лявата вежда на противника си. Сигурен в успеха си, българинът вдигна победосно ръце още секунди преди края на мача.

Европейската титла за младежи се нарежда като един от най-големите успехи в кариерата на младия български боксьор, който още 17-годишен спечели европейската титла при мъжете през 2015 година в Самоков. По-рано през годината Асенов спечели и престижния турнир "Странджа".