ЦСКА завърши при равенство 0:0 срещу словенския Мура при гостуването си на стадион "Спортни Парк" в среща от 2-ия квалификационен кръг на Лига Европа.

"Червените" бяха изключително беззъби в атака, след като Шеридън не направи нищо адекватно по време на мача, а освен това си изкара и червен картон в 68-ата минута.

Домакините също завършиха мача с човек по-малко след червения картон на Хорват в 57-ата минута.

Като цяло иначе "Армейците" владееха в по-големи периоди от мача топката, но това не им помогна.

Реваншът е в София след броени дни. Като титуляри иначе Стойчо Младенов пусна новите попълнения Хр. Янев, Черни и Нилсон, а на терена от 1-ата минута излязоха и Анисе и Шеридън.

Срещата започна добре за гостите от София и те натиснаха своя противник от първата минута, като търсеха повече голови ситуации.

В 4-ата минута Нилсон центрира остро, но стражът на словенците успя да улови топката и да предотврати опасността.

Като цяло първите десетина минути бяха изключително скучни, без абсолютно нито едно положение пред двете врати.

В 16-ата минута обаче Фажич успя да отправи силен удар, който за негово съжаление не намери очертанията на вратата.

Секунди по-късно Шеридън стреля технично от малък ъгъл, но топката рикошира в противников играч и излезе в корнер.

Последва натиск на ЦСКА и в 18-ата минута Коста Янев отправи удар, който обаче излезе в аут.

В минутите до първия половин час Анисе и Янев създадоха интересни ситуации, но и от тях не се стигна до нищо опасно.

В 32-ата минута Шеридън имаше възможност пред себе си да вкара попадение, но не засече хубаво центрирането на Бандаловски и прати топката в аут.

Пет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко Хорват бе изгонен с червен картон заради много грубо нарушение срещу Янев.

В 44-ата минута Бандаловски центрира в наказателното поле на противника, но Майер изчисти в корнер. Минута по-късно Шеридън направи невероятен пропуск. Той бе изведен сам срещу вратаря, но действията му бяха твърде бавни и противников бранител изчисти топката от краката му.

До края на полувремето не се стигна до голове и резултатът се запази.

Второто полувреме започна по-активно за ЦСКА и гостите владееха повече топката, но до голови опасности така и не се стигаше.

В 56-ата минута пред вратата на Мура се стигна до две центрирания от които не се стигна до нищо интересно.

Три минути по-късно Христо Янев отправи хубав удар, който обаче не намери целта.

Като цяло ЦСКА се представяше изключително беззъбо в атака и определено се усещаше осезаемо липсата на футболист като Жуниор Мораеш.

Последва и удар на Коста Янев, който също не бе особено добър. В 68-ата минута ЦСКА също остана с човек по-малко след червен картон на Шеридън, който удари без топка противников футболист.

В 74-ата минута ЦСКА имаше възможност да изпълни пряк свободен удар, но Христо Янев не успя да застраши вратата на противника.

В 88-ата минута пък Черни спаси отбора си от гол, след като Файич излезе са срещу него.