Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш направи страхотен дебют за новия си отбор Металург Донецк.

Кариоката игра при убедителната победа със 7:0 над черногорския Челик. Мачът бе от 2-ия квалификационен кръг на Лига Европа и се игра на украинска земя.

Металург пък тотално премаза своя опонент и заслужено стигна до убедителния успех и на практика си подсигури класирането за следващия квалификационен кръг.

Нападателят първоначално остана на резервната скамейка, но се появи в игра на мястото на Данило в 54-ата минута.

Той вкара дебютното си попадение за отбора в 78-ата минута и по този начин откри головата си сметка за тима.

Освен това Мораеш асистира за последния от трите гола на Казарян.

Като титуляр за украинския тим излезе бившият футболист на Левски Зе Соареш, който обаче бе заменен от екс-играча на ЦСКА Грегъри Нелсън. Един от лидерите на Металург и също бивш футболист на ЦСКА Велизар Димитров не игра в този двубой.

Пет от седемте гола иначе бяха дело на двама футболисти. Казарян вкара три попадения съответно в 36-ата, 61-ата и 86-ата минути. Макридис пък се отчете с два гола, които паднаха в 17-ата и 78-ата минути.

Данило вкара другото попадение, освен това на Мораеш, в 51-ата минута.