Лион успя да се класира за 1/4-финалите на Лига Европа, макар че загуби гостуването си на Виктория Пилзен с 1:2.

"Хлапетата" елиминираха противника с общ резултат от двата мача 5:3 и ще чакат следващото си препятствие в турнира.

Треньорът на гостите Реми Гард пусна силен състав за тази среща, макар че Лаказет остана на резервната скамейка.

В самия край на полувремето Гомис даде аванс на гостите, след като бе намерен с прекрасно извеждащо подаване от Бишевац в наказателното поле и елиминира противников футболист, а след това от малък ъгъл между трима играчи на домакините прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

Радостта на гостите обаче не трая дълго и в 60-ата минута Колар вкара след много хубав премерен удар от точката на дузпата.

Домакините постепенно се окопитиха и в 62-ата минута Тецл направи обрата в срещата пълен, а осем минути след това той пропиля и дузпа за домакини. В крайна сметка Лион се класира напред.