Порто взе ценен домакински аванс от 1:0 срещу испанския Севиля в първия 1/4-финален двубой между двата тима от турнира Лига Европа.

Срещата се игра на 'Драгао', а домакините стигнаха до успеха след попадение на бранителя Елаким Мангала в 31-ата минута.

Домакините имаха пълно превъзходство по време на срещата, като имаха възможност да стигнат и до още попадения, но в крайна сметка късметът им изневери.

В ситуацията при гола Куарешма центрира прекрасно за своя съотборник, който се разписа с глава и матира стража на гостите.

Освен това Порто на два пъти нацели и гредите след удари на Куарешма и Дефур. Домакините останаха с човек по-малко, след като Фернандо си изкара втори жълт и червен картон в 82-ата минута.

След днешния успех португалският клуб е големия фаворит за класиране на 1/2-финалите.