Лион се издъни жестоко, след като бе елиминиран от румънския Астра Гюргево в плейофния кръг за влизане в груповата фаза на Лига Европа.

В реванша между двата тима, който се игра на румънска земя, французите достигнаха до минимална победа с 1:0. Тя обаче не се оказа достатъчна на отбора, за да се класира за групите на втория по сила евротурнир.

Причината за това е, че Астра вкара повече голове на чужд терен и с общ резултат от двата мача 2:2 продължава напред.

Фери вкара единственото попадение за гостите в днешния сблъсък, а Лион имаше и уникален малшанс да нацели греда малко преди края на мача.

Партизан пък надви като гост Нефтчи с 2:1 след попадения на Шкулетич в 24-ата и 92-ата минута и така с общ резултат от двата мача 5:3 елиминира азерите и се класира за групите на Лига Европа.

Този мач ще бъде запомнен и с четирите червени картона. Домакините получиха цели три - на Нфор в 86-ата минута и на Рамос и Кайе в 94-ата минути. Голмайсторът Шкулетич бе изгонен в 94-ата минута пък за гостите.