Тотнъм продължава да печели всеки официален мач от началото на сезона. Шпорите разбиха 3:0 АЕЛ Лимасол в реванш от плейофния кръг на Лига Европа и с общ резултат 5:1 се класираха в групите.

Това бе четвърта поредна победа за лондончани през сезона. Освен двата успеха над отбора воден от Ивайло Петев, Шпорите биха още Уест Хям и КПР. За тези четири мача Тотнъм вкара 10 гола, а допусна само 2.

Лондончани пропуснаха дузпа още в началото, след като Ноутън бе съборен от вратаря Фегурк. Стражът се контузи в ситуацията и бе изнесен на носилка. Резервата Пулпо обаче спаси удара на Хари Кейн от бялата точка.

Нападателят на Тотнъм все пак се реваншира в 45-ата минута, когато откри резултата. След почивката Шпорите вкараха още 2 гола. Първо Паулиньо бе точен с удар от близо, а след това Тотнъм получи още една дузпа. Този път изпълни Таунзънд и вкара за крайното 3:0.

Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино направи огромни победи в състава, който разби 4:0 КПР през уикенда. Единствено Юго Лорис и Юнес Кабул запазиха местата си в тима. Влад Кирикеш и Сандро записаха първи мач за сезона.

Преди срещата на стадиона бе представено и новото попълнение Федерико Фацио. Той замени продадения капитан Майкъл Доусън, който премина в Хъл Сити.

Отборът на Ивайло Петев се нуждаеше от чудо, след като загуби 1:2 в първата среща у дома. Кипърският тим трябваше да вкара поне 2 гола, за да продължи напред.

А началото не бе добро за АЕЛ. Още в 10-ата минута Тотнъм получи дузпа. Кайл Ноутън преследваше подаване в наказателното поле и изпревари вратаря Карим Фегрук, който се хвърли в краката му и го събори. Стражът на АЕЛ остана контузен на тревата.

Съдията отсъди дузпа, но трябваше да изчака седем минути, за да покаже жълт картон на вратаря. Фегрук напусна терена на носилка и бе сменен от Пулпо Ромеро. Явно изнервен от дългото чакане да изпълни дузпата Кейн не се справи добре. Ромеро спаси с крак.

Тотнъм обаче не се отчая от пропуска и продължи да напада. Особено Хари Кейн, който гореше от желание да се реваншира. Нападателят проби през защитата и стреля силно извън наказателното поле, но топката опари ръкавиците на Пулпо Ромеро.

Последва чудесно двойно подаване между Сандро и Бен Дейвис, като защитника почти се измъкна сам, но вратаря Ромеро го изпревари.

Играта се водеше предимно около наказателното поле на АЕЛ. Аарън Ленън пусна великолепен пас с пета към Кейн, който си проправи път в наказателното поле и стреля с левия крак, но над вратата.

В последната минута на първата част Хари Кейн най-накрая поправи грешката си от бялата точса. Лош пас назад на Обина подари топката на Паулиньо, който веднага изведе Хари Кейн сам срещу вратаря и нападателя прати топката в ъгъла - 1:0.

Второто полувреме започна отново под диктовката на Тотнъм. Първо Хари Кейн стреля покрай вратата, а след това Паулиньо вкара второто попадение.

Защитник на АЕЛ опита да изнесе топката от наказателното поле с дрибъл. Влад Кирикеш обаче му отне с шпагат и топката попадна у Паулиньо, който я бутна на дясно и с удар по земята я прати в мрежата - 2:0.

АЕЛ опита поне да направи нещо за честта си. Лукаш Гикиевич си изработи пространство да стреля към далечния ъгъл, но Юго Лорис улови удара му.

Домакините бяха много близо до трети гол след час игра. Прекрасен пас на Дембеле през центъра изведе Паулиньо. Вратарят Пулпо излезе да го пресрещне, но бразилеца върна към Ленън, който прехвърли вратаря. Пред голлинията обаче защитник настигна топката и с глава я изби в корнер.

Третият гол обаче не закъсня много. В 65-ата минута Шпорите получиха втора дузпа. Пак Ноутън бе замесен в спечелването й. Той центрира, а Едмар удари топката с ръка. Съдията посочи бялата точка за втори път. Този път отговорността пое Андрос Таунзънд и прати топката в ъгъла.

До края вратарят на АЕЛ спаси още няколко положения. Първо отрази удар на Сандро, а после и Андрос Таунзънд бе спрян. В крайна сметка лондончани трябваше да се задоволят с три гола в този мач, който мина изцяло на една врата.

ТОТНЪМ - АЕЛ 3:0