Евертън отсрами англиските отбори в битката им с немските тази седмица. Карамелите разбиха 4:1 Волфсбург при завръщането си в Европа. Това бе първият мач на мърсисайдци в Европа от февруари 2010 г. насам. Тогава те паднаха 0:3 от Спортинг в Лисабон.

Тази седмица вече имаше три англо-германски сблъсъка, в които тимовете от Острова взеха само едно равенство (Челси срещу Шалке). Манчестър Сити и Арсенал загубиха съответно от Байерн и Борусия Д.

Евертън обаче тотално надигра Волфсбург. Мениджърът Роберто Мартинес пусна в игра най-доброто. Лукаку водеше атаката, а зад гърба му бяха Миралас, Макгийди и Нейсмит. Олич пък водеше тима на Волфсбург.

Още в 15-ата минута Евертън поведе. Нейсмит преодоля съперник и подаде към Макарти. Халфът продължи топката към Бейс, който я върна на Нейсмит. Ударът на шотландецът не бе силен, но след рикошет в Рикардо Родригес, спря в мрежата на гостите. Попадението бе записано като автогол на защитника.

Малко преди паузата Евертън вкара и втори гол. Миралас стреля силно, вратаря Беналио изби, но Бейнс стигна първи до топката. Защитникът опита да направи добавка, но всъщност направи асистенция за Шеймъс Колмън. Ирландецът заби топката с глава в празната врата.

Веднага след паузата домакините вкараха и трети гол. Лошо подаване назад от защитик позволи на Макгийди да открадне топката. Той тръгна да влиза в наказателното поле и бе съборен от Нохе. Съдията даде дузпа, но повторенията показаха, че нарушението е извън наказателното поле.

Лейтън Бейнс сам изпълни от бялата точка и направи резултата 3:0. Веднага след това Волфсбург можеше да върне един гол, но вратаря Хауърд спаси прекрасен шут от пряк-свободен удар на Де Брюин.

След третия гол Евертън се отпусна. Волфсбург пък вкара в игра новото попълнение Никлас Бенднер. И продължи да атакува. Вратарях Хауърд обаче избиваше и спасяваше всеки удар. А Вълците имаха двойно повече изстрели към вратата от своя съперник. Но резултатът бе 3:0 за Евертън.

В 89-ата минута Евертън вкара и четвърти гол. Увлечени в атаки играчите на Волфсбург се оголиха много. Ето'о изведе Миралас сам срещу вратаря и белгиеца хладнокръвно прати топката в мрежата.

В четвъртата минута на добавеното време Волфсбург все пак вкара почетен гол. Разписа се Родригес директно от фаул.

ЕВЕРТЪН - ВОЛФСБУРГ 4:1
1:0 Родригес 15 автогол