Берое загуби с 0:1 от датския гранд Брьондби в първия мач между двата тима от 2-ия квалификационен кръг на Лига Европа.

Срещата се игра в Стара Загора, а голът за гостите бе дело на Албрехтсен в 85-ата минута.

Датчаните изиграха силен двубой и доминираха през голяма част от времето, докато липсата в опит в редиците на заралии в крайна сметка си каза думата.

Така шансовете на тима да се класира за следващия кръг намаляха доста.

Причината - Брьондби показа с играта си, че е доста по-силен тим.

Не може да не се отбележи също, че гостите бяха без Дани Агер и Томас Каленберг, които са сред звездите на отбора.

Мачът започна доста спокойно и през първите минути не се стигна до нищо кой знае колко интересно.

В 7-ата минута бе отчетен и първият удар към една от двете врати, след като Делев хубаво избяга от засадата и центрира за Божилов, който опита воле от трудна позиция, но прати кълбото над вратата.

Няколко минути след това се стигна и до опасна ситуация за датчаните. Ньорегард центрира oт корнер, а Елмандер спечели битката във въздуха и подаде към Пуки. Последният между двама бранители от няколко метра отправи удар извън пределите на вратата и пропиля доста добър шанс.

През следващите минути на терена не се случи нищо интересно.

В 40-ата минута обаче Божилов отправи добър фалцов удар от 20-ина метра, а стражът на датчаните улови топката с плонж.

Минута след това Елиаш направи сериозен пропуск. Зехиров го намери добре, но кариоката с глава от точката на дузпата не успя да намери очертанията на вратата.

Гостите опитаха да стартират малко по-активно след почивката, но датчаните не им позволиха.

В 55-ата минута Брьондби тресна греда чрез Пуки, който опита по техничен начин от малък ъгъл да намери далечния ъгъл на вратата. Вместо това топката нацели напречната греда.

Секунди след това обаче Ларсон догони кълбото и центрира, като няколко футболиста на датчаните се разминаха с кълбото.

В 65-ата минута гостите изпуснаха чиста ситуация, след като Пири засече прекрасно центриране с глава около 10-ина метра, но Макенджиев се намеси блестящо и изби.

Четвърт час по-късно Берое пропиля уникален шанс, след като Зехиров излезе на стрелкова позиция от точката на дузпата, но се засуети и ударът му бе блокиран.

В 85-ата минута гостите откриха резултата след статично положение. Албрехтсен бе останал свободен на далечната греда и с глава прати топката в далечния ъгъл, след като засече прекрасно центриране.

Tри минути след това Делев отправи силен удар към посока вратата, но топката мина покрай нея. До края не се стигна до повече попадения.

БЕРОЕ - БРЬОНДБИ 0:1
0:1 Албрехтсен 85'

БЕРОЕ: Макенджиев, Пенев, Василев, Иванов, Елиаш, Джоман, Божилов, Делев, Зехиров, Милисавлевич, Мапуку (71 - Андонов)

БРЬОНДБИ: Храдецки, Дуршими, Албрехтсен, Думич, Ларсон, Йорнсков, Рашани (61 - Хюлсагер), Пири, Ньоргард (84 - Холст), Пуки, Елмандер (73 - Ериксон)