Берое отпадна от Лига Европа, но достойно и с гордо вдигната глава.

Момчетата на Петър Хубчев врътнаха реми 0:0 срещу датския гранд Брьондби при днешната си визита и така след общ резултат от двата мача 0:1 отпаднаха след втория квалификационен кръг.

Не може да не се отбележи, че футболистите на Петър Хубчев демонстрираха доста добър футбол, но липсата на късмет им попречи да вкарат поне едно попадение.

Мачът започна с малко бавно темпо и през първите минути не се стигна до интересни положения пред двете врати. В 10-ата минута готите създадоха добра атака и Мапуку намери Делев на добра позиция, но последният се засуети и не успя да вкара.

Няколко минути след това Делев центрира остро в наказателното поле на датчаните, но няколко играчи на Берое се разминаха с топката и в крайна сметка тя излезе в аут.

В 26-ата минута пък Божилов стреля от движение, но ударът му бе меко казано разочароващ. Малко след това Мапуку получи страхотна възможност, след като бе изведен от Джоман сам срещу вратаря, но Храдецки го изпревари и изби кълбото.

В 39-ата минута Божилов се отчете с хубав удар от дистанция, но топката попадна право в ръцете на противниковия вратар, а минута преди почивката и датчаните стигнаха до точен удар след тупалка на Пуки, която попадна в ръцете на Макенджиев.

Второто полувреме започна доста спокойно и през първите минути от него нямаше никакви интересни ситуации, но в 64-ата минута Ериксон отправи удар по земята, който бе уловен от Макенджиев.

В 68-ата минута Делев отправи добър удар и затрудни максимално стража на датчаните, който обаче се намеси добре.

Десет минути след това Берое направи невероятен пропуск. Елиаш пусна към непокрития Делев в малкото наказателно поле и крилото прати топката над вратата от чудесна позиция.

В 81-ата минута Берое стигна до нов уникален шанс, след като Иво Иванов засече с глава центриране на Делев, но топката премина на сантиметри покрай вратата.

Няколко минути след това Елмандер стреля към близкия ъгъл, но ударът му бе неточен.

БРЬОНДБИ - БЕРОЕ 0:0

Брьондби (4-3-3): Лукаш Храдецки – Йохан Ларсон, Мартин Йорнсков /к/, Мартин Албрехтсен, Риза Дурмиши – Кристиан Ньоргаард, Лебоганг Пири, Елбасан Рашани (57 - Магнус Ериксон) – Теему Пуки, Йохан Елмандер, Андрю Хюлсагер

Берое (4-2-3-1): Благой Макенджиев – Атанас Зехиров, Венцислав Василев, Иво Иванов /к/, Веселин Пенев – Игор Джоман, Елиаш да Силва – Неманя Милисавлевич, Георги Божилов (79 - Иван Коконов), Спас Делев – Жуниор Мапуку