Лацио победи Сент Етиен с 3:2, но въпреки това отново не убеди феновете си с представянето, тъй като гостите от Франция завършиха мача с 9 човека.

Сент Етиен смълча трибуните на “Олимпико” още в началото на мача Мустафа Сал вкара за 1:0 след удар от близо. Французите имаха още няколко положения за гол, но за сметка на това в 22-та минута Лацио реализира. Онази засече хубаво центриране на Фелипе Андерсон и направи 1:1.

Мачът бе решен още преди почивката, когато Роберт Берич бе изгонен с директен червен картон.

Лацио направи пълен обрат в началото на второто полувреме, когато Лукас Билия стреля силно от фаул, а Хьод вкара облизо отбитата от вратаря топка.

В 77-та минута Сент Етиен остана с 9 човека, когато Байал получи втори жълт картон и напусна преждевременно. Римляните се възползваха от численото си превъзходство и в 80-та минута Билия вкара трети гол

Самият Билия вкара трети гол за “орлите” в 80-та минута и когато всичко изглеждаше сигурно, гостите внесоха още смут. Резервата Моне-Паке успя да реализира за 2:3. Нещо повече - Сент Етиен можеше и да изравни в края, когато Пайо стреля с глава, но ударът му не намери целта.

Лацио - Сент Етиен 3:2