Аякс успя да постигнe много важна победа след обрат с 2:1 над Селтик в среща от Група "А" на Лига Европа, която се игра на "Селтик Парк" в Глазгоу.

Домакините започнаха срещата мощно и първи стигнаха до попадение след прекрасен удар на Макгрегър от дистанция, който влетя точно в долния десен ъгъл на противниковата врата и изненада неприятно Килесен още в 3-ата минута.

В 22-ата минута обаче Милик изравни резултата, след като от 2-3 метра успя да довкара една избита от противниковия вратар топка.

И двата тима имаха своите ситуации до края на срещата и се очакваше, че мачът ще стигне до реми, но Черни донесе успеха на амстердамци в 87-ата минута.

След фантастична контраатака младокът напредна и навлезе в наказателното поле, а след това с мощен удар по земя в близкия ъгъл изненада стража на противника.

Амстердамци събраха 6 точки след тази среща и са 3-и в групата, като имат шансове да продължат напред, докато Селтик отпада от Лига Европа и е бетониран на 4-ата позиция с 2 точки.