Сръбският гранд Партизан достигна до страхотна победа с 2:1 над холандския АЗ Алкмаар след обрат при визитата си на тима от ниската земя в среща от Група L на Лига Европа.

Иван Бандаловски игра цял мач като централен бранител, докато Валери Божинов бе резерва, но все пак се появи в 85-ата минута и поигра до края на срещата.

След успеха си тимът е на малка крачка от класиране за директните елиминации, след като отборът е втори с 9 точки и има 3 преднина пред третия Аугсбург.

Домакините от АЗ откриха резултата в 48-ата минута чрез Дос Сантос, който вкара с много техничен удар.

В 65-ата минута Абубакар обаче изравни, след като бе точен с глава при една ситуация в която противниковата отбрана "заспа".

В 89-ата минута пък Живкович донесе успеха на своите, след като получи пас от Абубакар и от близка дистанция насочи топката във вратата.