Наполи премина като на парад през съперниците си в Група D на Лига Европа. Тази вечер тимът на Маурицио Сари победи без много да се напъва с 5:2 Легия Варшава, като дори не използва големите си звезди Гонсало Игуаин и Марек Хамшик.

Победата бе шеста поредна за “неаполитаните” в групата, с която тимът се класира на първото място в групата с пълен актив от 18 точки. Второто място зае Мидтиланд със 7 точки след 1:1 у дома с Клуб Брюж (5), а на последното място завърши Легия Варшава с 4.

Първият гол в срещата бе дело на играещия под наем от Челси Натаниъл Чалоба. Халфът, който преди дни навърши 21 години, мушна топката между краката на защитник, след което с мощен шут опъна мрежата за 1:0. Лоренцо Инсинье вкара втори гол само 7 минути по-късно - в 39-та. До края на първата част Инсинье и Мертенс пропуснаха по още едно положение.

Всичко приключи в началото на втората част, след като в 57-та минута Хосе Кайехон направи 3:0. Стоян Вранйеш намали за поляците в 62-та минута, а след още три минути Дрис Мертенс вкара четвърти гол за Наполи. Белгийският национал довърши гостите с пети гол в 90-та минута. В ответната атака втори гол за Легия реализира Александър Прийович.