Сръбският шампион Партизан загуби с 1:3 от Аугсбург на свой терен и така отпадна от втория по сила турнир Лига Европа.

Иван Бандаловски започна като титуляр за домакините, докато Валери Божинов седна на пейката.

След този резултат германците изпревариха "Гробарите" и финишираха на 2-ото място.

При резултат 1:2 обаче развръзката щеше да е друга и сърбите да са напред в турнира.

Домакините започнаха устремно и Оумару откри в 11-ата минута след прекрасен удар от 20 метра.

В самия край на полувремето Хон Чон-Хо успя да изравни, след като засече една топка с глава, а в 51-ата Паул Верхаег изскочи зад гърба на отбраната и от близка дистанция успя да насочи топката във вратата.

В 80-ата минута Живкович бе изгонен, след като фаулира противников играч и получи втори жълт и червен картон.

Минута преди края на редовното време Бандаловски се подхлъзна  и топката бе подадена с глава към Бобадила, който реализира.