Испанският Виляреал успя да се класира за 1/2-финалите на Лига Европа, след като се справи с лекота срещу чешкия гранд Спарта Прага и постигна успех с 4:2 при визитата си в чешката столица.

По този начин "жълтата подводница" продължава напред в турнира след общ резултат от двата мача 6:3.

Бакамбу успя да открие в полза на испанците още в 5-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря и с техничен удар от няколко метра по земя реализира.

Кастилехо удвои аванса на гостуващия тим  в 43-ата минута с много хубав удар около точката на дузпата, а в самия край на полувремето ситуацията за чехите стана още по-тежка, след като Лафата си вкара автогол.

Седрик Бакамбу вкара втория си гол в мача, в 49-ата минута, и преднината на гостите стана 0:4. Той отправи техничен удар по земя от границата на малкото наказателно поле.

След солидния си аванс съвсем логично гостите се отпуснаха леко през второто полувреме, а това позволи на чехите да вкарат два гола чрез Дочкал и Крейчи в 65-ата и 71-ата минута.

До края не се стигна до повече попадения.