Астана на Мъри Стоилов изпусна победата над АПОЕЛ Никозия като гост и в крайна сметка загуби с 1:2 в среща от Група ''В'' на Лига Европа.

Мачът се игра в Никозия, а гостите, водени от българския специалист, бяха много близо до трите точки, но в крайна сметка не взеха нито една.

Живко Миланов игра цял мач за домакините и се представи на стабилно ниво.

С успеха си АПОЕЛ взе частичен реванш за отпадането в плейофния кръг за влизане в групите на Шампионската лига през миналата година. Тогава тимът на Мъри елиминира кипърците.

След нескопосана игра в защитата на домакините и лошо изчистване топката попадна в Максимович, който в продължението на първото полувреме с удар от воле порази противниковата врата.

Така той даде аванс на Астана в резултата.

След почивката обаче домакините се сериозно активизираха и стигнаха до изравнително попадение.

То бе дело на Винисиус в 75-ата минута.

В 86-ата минута обратът в мача стана пълен, след като стражът на казахстанците Ерич направи груба грешка.

Лаго центрира в наказателното поле на гостите и Де Камарго с глава отклони топката към близкия ъгъл.

Вратарят на гостите обаче по доста глупав начин позволи топката да мине лековато под плонжа му.

АПОЕЛ - Астана 2:1
0:1 Максимович 45'
1:1 Винисиус 75
2:1 Де Камарго 87

АПОЕЛ: Ватерман, Миланов, Карлао, Иняки Астис, Лаго, Мораиш, Ефрем (70 - Де Камарго), Андреа Орланди (56 - Бертолио), Винисиус, Сотериу, Джаниотас (79 - Вандер)

Астана: Ерич, Аничич, Шитов, Шомко, Мали, Бейсебеков, Каняс, Мужиков (77 - Тагиберген), Максимович, Деспотович (57 - Твумаси), Кабананга (70 - Нисербаев)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/L_QBj1snTFo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>