Четирикратният европейски шампион Аякс тресна с 2:1 Панатинайкос в Атина и записа първа победа в Група "G" на Лига Европа.

Гърците дръпнаха в резултата с гол на Маркус Берг, но холандците стигнаха до пълен обрат и победата след попадения на Бертранд Исидоре Траоре (34) и Жайро Ридевалд (67).

Националът ни Иван Иванов изига слаб мач, а на всичко отгоре бе изгонен от игра в 69-ата минута за втори жълт и респективно червен картон.

Гостите също доиграха мача в намален състав, след като Хаким Зийеч бе декориран в червено в 79-ата минута. В продължението на срещата Панатинайкос остана с девет футболисти, след като от игра бе изгонен и Уакасо.

Домакините от Гърция започнаха лудо мача и успяха да вкарат още в петата минута. Тогава Робин Лод намери Маркус Берг и той опъна мрежата на Аякс за 1:0.

Последва нов шанс за Панатинайкос, но Зека пропусна, а секунди по-късно това стори и Родриго Моледо. Уникални първоначални минути за домакините, които изцяло контролираха игратаи доминираха.

Постепенно обаче холандците живнаха, успяха да изнесат действията в по-предни позиции и в 34-ата минута забиха гол. Тогава Бертранд Исидоре Траоре опъна мрежата на гърците за 1:1.

До края на полувремето двата отбора си размениха по едно положение, но Уакасо не успя да вкара за ПАО, а Неманя Гудели за Аякс.

Второто полувреме започна доста мудно, като действията се развиваха основно в средата на терена, без каквито и да било голови положения. В 59-ата минута националът ни Иван Иванов бе декориран в жълто, а секунди по-късно Аякс изпусна да вкара чрез Хаким Зийеч.

В 66-ата минута Дейви Клаасен пропусна дузпа за холандците, но при добавката Жайро Ридевалд намери мрежата на домакините и Аякс направи пълен обрат - 1:2.

В 69-ата минута Иван Иванов направи поредна глупост в защита и за втори път бе декориран в жълто, което го прати под душовете. Десет минути по-късно и гостите останаха в намален състав, след като от игра бе изгонен Хаким Зийеч.

До края Аякс успя да задържи преднината си, а в продължението на мача от игра бе изгонен и Уакасо от Панатинайкос. Така холандците си взеха победата и започват отлично мачовете си в Лига Европа.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/oew60ZBD570" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Панатинайкос - Аякс 1:2

1:0 Маркус Берг (5)
1:1 Бертранд Исидоре Траоре (34)
1:2 Жайро Ридевалд (67)

Панатинайкос: ЛЮК СТИЙЛ, ГЕОРГИОС КУТРУБИС, РОДРИГО МОЛЕДО, ИВАН ИВАНОВ, ДЖАНДОМЕНИКО МЕСТО, ЗЕКА, КРИСТИАН ЛЕДЕСМА, НИКЛАС ХУЛТ, РОБИН ЛОД, БЕРГ, УАКАСО

Аякс: АНДРЕ ОНАНА, НИК ВИРГЕВЕР, ДЕЙВИНСЪН САНЧЕС МИНА, ДЖОЕЛ ВЕЛТМАН, МИЧЕЛ ДИЙКС, ЖАЙРО РИДЕВАЛД, ХАКИМ ЗИЙЕЧ, НЕМАНЯ ГУДЕЛИ, ДЕЙВИ КЛААСЕН, АМИН ЮНЕС, БЕРТРАНД ИСИДОРЕ ТРАОРЕ