Отборът на Астана спечели първа точка в Лига Европа, след като врътна 0:0 у дома срещу швейцарския Йънг Бойс.

Това стана в среща от Група "В" на втория по сила европейски турнир, която се игра на стадион "Астана Арена" в едноименния град.

След този мач и двата тима продължават да са без победа в турнира, след като загубиха в първия кръг.

Като цяло футболът на терена не бе никак привлекателен, а гостите могат повече да съжаляват за пропуснатия успех.

Отборът на Стоилов имаше страхотен шанс за гол в 38-ата минута, след като Деспотович направи фантастична задна ножица, но топката нацели гредата.

Фрай от състава на гостите пък няколко минути след това пробва късмета си с опасен удар, но топката не намери очертанията на вратата.

В следващия кръг Мъри и Астана гостуват на Олимпиакос в Пирея, а швейцарците ще играят у дома срещу АПОЕЛ Никозия.

Астана - Йънг Бойс 0:0

Астана: Ерич, Аничич, Шитов, Шомко, Мали, Бейсебеков, Каняс, Мужиков (84 - Нургалиев), Максимович, Деспотович (75 - Нусербаев), Кабананга (85 - Тагиберген)

Йънг Бойс: Мвого, фон Берген, Сутер, Леякс, Куху, Сюлеймани (82 - Шик), Раве, Бертон, Закария, Фрей, Кубо (92 - Абишер)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LT_vGqntufo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>