Олимпиакос разнебити с 4:1 Астана с треньор Мъри Стоилов и записа лесна победа в Група "В" на Лига Европа.

Два гола за гърците заби Себа (34 и 65), по един добавиха Диого Фигуерас (25) и Тарик Елионуси (33), почетното попадение за Астана мушна Джуниър Кабананга (54).

Трябва да се отбележи, че гостите играха в намален състав след 58-ата минута, когато от игра бе изгонен Роджър Каняс за втори жълт и респективно червен картон.

След този успех Олимпиакос събра шест точки от три мача, докато момчетата на Мъри Стоилов имат едва една точица.

Срещата в Атина започна с атаки за домакините, които можеха да вкарат още в началото, но Диого Фигуерас от чиста позиция стреля в аут.

Гърците продължиха да натискат, но и Костас Фортунис не успя да опъне мрежата на Астана. Така се стигна до 25-ата минута, когато Олимпиакос най-после опъна мрежата на гостите.

Тогава  Костас Фортунис асистира на Диого Фигуерас, който направи 1:0. Осем минути по-късно стана 2:0, като точен бе Тарик Елионуси, след подаване на Лука Миливоевич. Секунди по-късно Олимпиакос набута и трети гол, като точен бе Себа.

Второто полувреме започна с почетен гол за Астана, като негов автор бе Джуниър Кабананга. В 58-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Роджър Каняс получи втори жълт и респективно червен картон.

В 65-ата минута Олимпиакос вкара и четвърто попадение. Оскар Кардозо намери Себа и той направи 4:1. До края не се случи нищо интересно и гърците взеха лесна победа.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/7n3HNaeudw0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Олимпиакос - Астана 4:1

Олимпиакос: НИКОЛА ЛЕАЛИ, ДИОГО ФИГУЕРАС, МАНУЕЛ ДА КОЩА, БОТИЯ, РЕТСОС, АНДРЕ МАРТИНС, ЛУКА МИЛИВОЕВИЧ, ТАРИК ЕЛИОНУСИ, КОСТАС ФОРТУНИС, СЕБА, ОСКАР КАРДОЗО

Астана: НЕНАД ЕРИК, АБЗАЛ БЕЙСЕБЕКОВ, СЕРГЕЙ МАЛИЙ, МАРИН АНИЧИЧ, ЮРИЙ ЛОГВИНЕНКО, ДМИТРИЙ ШОМКО, ПАТРИК ТВУМАСИ, АШКАТ ТАГИБЕРГЕН, РОДЖЪР КАНЯС, ТАНАТ НУСЕРБАЙЕВ, ДЖУНИЪР КАБАНАНГА