Селта и Аякс завършиха 2:2 в динамичен и открит мач от група "G" на Лига Европа, състоял се на стадион "Балаидос".

Четирикратният европейски клубен шампион откри резултата в средата на първото полувреме чрез Хаким Зиех, но галисийци изравниха набързо след прекрасно изпълнение от въздуха на Андреу Фонтас.

Двайсетина минути преди края на редовното време холандците си върнаха аванса в резултата, завършвайки бърза контраатака чрез Амин Юнес. В 82-ата минута обаче Ореяна изравни с прекрасно технично изпълнение.

Аякс е на върха в групата с актив от 7 точки, докато Селта е на втора позиция с пет пункта.

Домакините стигнаха до първа възможност в самото начало, но шутът на Гуидети премина покрай левия страничен стълб. Холандците отговориха с прилична акция и точен удар на Гудел, но той се оказа много слаб и не затрудни Рубен.

Чак в средата на първото полувреме зрителите по трибуните станаха свидетели на нова интересна ситуация. Систо реши да пробва късмета си с тупалка от двайсетина метра, но се получи рикошет и кълбото прелетя над напречната греда.

В 22-ата минута Хаким Зиех откри резултата след светкавична атака на колоса от Амстердам. С основна заслуга за попадението бе Каспер Долберг, който премина покрай противников футболист около центъра и пусна много добре леко вляво за Зиех. Последният пък завърши с точен диагонален удар по земя.

Преди изтичането на половин час игра обаче Селта изравни след изпълнение на статично положение. Топката беше изсипана в наказателното поле и там Андреу Фонтас успя да реализира с фамозно изпълнение от въздуха.

В заключителната част на първата част Аякс отправи два неточни удара, срещу още един за техния противник. Двата отбора създадоха бързи атаки и в началото на втората част, но не стигаха до голова опасност. След изтичането на час игра Систо стреля мощно, но неточно.

Двайсетина минути преди края на редовното време Аякс си върна аванса в резултата след бърза контраатака и прекрасен завършващ удар на Юнес. Той навлезе в наказателното полу, финтира Ронкалия и прати кълбото в десния ъгъл.

Селта се опита да отвърне веднага, но ударът с глава на Ронкалия не се получи. Той засече след изпълнение на корнер, но топката първо тупна в земята и после мина над целта.

В 82-ата минута Селта отново се добра до сравнително бърз изравнителен гол. Фабиан Ореяна реши да отправи фалцов удар извън наказателното поле и намери левия ъгъл по прекрасен начин.

До края не се случи нищо интересно и двата отбора разделиха точките.

Селта - Аякс 2:2

0:1 Хаким Зиех - 22'
1:1 Андреу Фонтас - 29'
1:2 Амин Юнес - 71'
2:2 Фабиан Ореяна - 82'

Селта: Рубен, Гомес, Фонтас, Планас, Ронкалия, Сене, Ернандес (Вас - 77'), Радоя, Лемос (Ореяна - 63'), Систо, Гуидети (Роси - 73')

Аякс: Онана, Санчес, Фиргевер, Фелтман, Синкгравен, Гудел, (Зиех Базур - 77'), Траоре, Клаасен, Юнес (Касиера - 77'), Долберг