Манчестър Юнайтед успя да се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, след като надви украинския Заря Луганск с 2:0 при визитата си на стадион "Черноморец" в Одеса.

Като цяло имаше вариант срещата дори да не се проведе заради замръзналия на места терен на съоражението, но все пак Жозе Моуриньо категорично даде одобрението си.

Хенрих Мхитарян вкара първото попадение в срещата, в 48-ата минута, а Златан Ибрахимович удвои и оформи крайния резултат в 88-ата минута.

След този мач Юнайтед финишира втори в своята Група "А" с актив от 12 точки, докато украинците останаха на последната четвърта позиция с две точки.

Срещата започна изключително мудно и първото полувреме бе трагично откъм игра и за двата тима, а опасните положения пред двете врати липсваха и на практика нямаше нито един толкова чист голов шанс.

Още в 10-ата минута Ромерo се намеси отлично след удар на Каратин, а това бе и първото положение в мача, но в следващите минути на терена не се случи нищо интересно.

В средата на полувремето Погба отправи доста неточен удар, който мина покрай страничната греда.

Най-чистото положение преди почивката се откри пред Руни, който в 42-ата минута отправи фантастичен удар, който бе избит от противниковия страж с върха на пръстите.

Само две минути след почивката обаче Мхитарян даде аванс на гостите, след като направи хубав рейд и навлезе в наказателното поле, а след това технично прокара топката покрай противниковия страж.

През следващите минути на терена обаче отново нямаше нищо интересно и играта бе в пълен застой.

В 74-ата минута домакините бяха на косъм от изравняване, но Ромеро по прекрасен начин спаси удара на Сиваков, който засече една топка с глава от шест метра.

В 88-ата минута Ибрахимович тотално уби интригата в мача. Погба го изведе сам срещу вратаря и той прокара топката под плонжа му.

До края на практика нямаше повече голове.

ЗАРЯ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:2
0:1 Мхитарян 48
0:2 Ибрахимович 88

ЗАРЯ: Левченко, Сиваков, Опанасенко, Рафаел Форстер, Сухотски, Любенович (72 - Липатия), Чайковски, Петряк, Каратин (57 - Грешинин), Караваев, Безбородко

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ромеро, Рохо, Бейи, Йънг, Мата (65 - Лингард), Мхитарян, Блинд, Ерера, Погба, Ибрахимович, Руни (70 - Фелаини)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/JbVaPwwUKSk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>