Лион чукна с 4:2 Рома във Франция и взе добра преднина в първата среща от осминафиналите на Лига Европа.

Головете за "хлапетата" на  стадион "Парк Олимпик Лион" мушнаха Диакаби (8), Толисо (47), Факир (74) и Лаказет (92). Точни за гостите от Рим бяха Салах (20) и Фасио (33).

Срещата предложи много емоции, няколко обрати, красиви попадения и в крайна сметка заслужена победа за домакините. Това бе първа победа за Лион над Рома в последните три срещи между двата отбора.

Гостите от своя страна трябва да съжаляват за допуснатата загуба след почивката, след като през първото полувреме водеха с 2:1. "Вълците" все пак запазиха шансовете си преди срещата-реванш след седмица на стадион "Олимпико" в Рим.

В друга първа осминафинална среща Олимпиакос и Бешикташ си врътнаха бойко 1:1 на "Карискакис" в Атина.

Домакините дръпнаха в резултата с гол на Камбиасо (36), но турците стигнаха до равенството с попадение на Абубакар (53). Всичко и в тази двойка ще се реши след седмица.