С големи мъки Ботев Пловдив изстрада равенство 1:1 като гост на Бейтар Йерусалим във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Израелците, които бяха определяни за фаворити в мача, поведоха преди почивката с гол на Хила. В средата на второто полувреме пловдивчани отвърнаха на удара и Серкан Юсеин вкара ценния гол на чужд терен.

Бейтар доминираше през по-голямата част от двубоя, но команда на Николай Киров се бранеше храбро. Въпреки че имаше вина за допуснатия гол, стражът на "канарите" Иван Чворович направи няколко страхотни намеси при чисти голови положения на съперника. Най-сериозните пропуски направи централния нападател на израелския тим Итай Шехтер.

Така Ботев постигна много добър турнирен резултат след първия мач, но със сигурност ще има много тежка задача в ответния двубой. Реваншът с Бейтар е след седмица на стадион "Лазур" В Бургас.

Ботев започна мача припряно, подобно на гостуването си в Албания в предишния кръг. Пловдивчани все пак удържаха началния домакински натиск, но точно когато изнесоха играта в средата на терена, от нищото допуснаха гол.

След центриране от корнер вратарят на "канарите" Иван Чворович излезе лошо и се размина с топката, а Хила отблизо заби топката в опразнената вратата за 1:0.

След гола Ботев показа зъби в предни позиции, но не успя да застраши сериозно вратата на израелците. Контрите на българския тим се оказваха само с един-двама души напред, което затрудняваше завършващия удар. Серкан Юсеин рискува с далечен шут от над 25 метра, но стражът на Бейтар Клайман изби в корнер.

В средата на полувремето последва нова домакинска офанзива с два големи пропуски. В 23-ата минута груба грешка на Меледже позволи на Конте да пробие през центъра и да стреля от границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри покрай дясната греда на Чворович. В 28-ата минута Итай Шехтер получи отлична топка в наказателното поле, но стреля над вратата.

Малко след напрегнатите моменти пред своята врата, Ботев избухна с убийствена атака, която едва не завърши с гол. Омар Косоко с брилянтен пас изведе Тодор Неделев сам срещу вратаря на Бейтар, звездата на "канарите" стреля покрай Клайман, но топката облиза външната страна на мрежата.

В края на полувремто Бейтар отново бе на косъм от втори гол. Итай Шехтер се измъкна от българската защита и шутира от движение, но Чворович с блестяща намеса парира удара на израелеца.

След почивката Ботев сдаде съвсем инициативата, а няколко досадни грешки в защита едва не доведоха до втори гол в българската врата. Чворович подари върната топка на съперника, но при последвалото центриране сръбският вратар улови топката.

Малко по-късно острието на Бейтар Итай Шехтер проби през центъра, финтира Пламен Димов и стреля от дъгата на наказателното поле, но мощният му удар не намери целта. В 57-ата минута страхотен шут на Сабо от 30 метра профуча на педя над гредата на Чворович.

След час игра Ботев се посъвзе и опита да атакува. В 61-ата минута Виктор Генев засече топката с глава центриране от корнер, но Клайман изби точно под гредата.

Пловдивчани претендираха за игра с ръка на Сабо, който развя и двете си ръце при удар на българския защитник, но реферът Франковски остави играта да продължи. В 66-ата минута пловдивчани отново увиснаха в отбрана. Веrед се измъкна сам срещу Чворович, но сръбският страж за пореден път опази мрежата си.

След 70-ата минута Ботев дочака своя моменти и се развихри. Първо резервата Тони Тасев проби отдясно, литна защитника пред себе си и стреля по диагонала, но топката профуча над вратата. В 73-ата обаче Ботев все пак изравни резултата - Крум Стоянов стреля в наказателното поле, Клайман изби, но топката попадна на крака на Серкан Юсеин, който добута топката в мрежата.

В последния четвyрт час Бейтар се хвърли в атака, но направи фрапантни пропуски. В 81-ата минута резервата Бенаюн пусна блестящ пас в наказателното поле за Хайстер, който от малък ъгъл прехвърли Чворович, но топката мина покрай далечната греда.

Малко след това пловдвичани отново отърваха кожата. Чворович отново увисна при центриране, а Веред от десетина метра не успя да на вкара на опразнената врата. Все пак Ботев удържа равенството и постигна ценен резултата преди реванша след седмица в Бургас.

Бейтар Йерусалим - Ботев Пловдив 1:1