Гръмката лятна селекция в Милан започва да дава резултат. "Росонерите" снощи разгромиха с 6:0 македонския Шкендия в първи плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа.

За последно 7-кратният първенец на Стария континент постигна толкова изразителна победа на международната сцена преди 24 г. През 1993 г. Милан размаха със същия резултат Копенхаген в Шампионска лига. Най-изразителният успех остава от сезон 1962/63, когато "червено-черните" правят на пух и прах Унион Берлин за КЕШ – 8:0.

Срещу Шкендия за първи път от злополучния за Милан финал в Шампионска лига срещу Ливърпул, италианският колос забива три гола за едно полувреме. В Истанбул "росонерите" имаха преднина от 3:0 на почивката срещу "мърсисайдци", но допуснаха изравняване, след което паднаха с дузпи