Астана стъпи на криво у дома срещу Виляреал и загуби с 2:3 в среща от Група "А" на Лига Европа, която се игра на стадион "Астана Арена" в едноименния град.

Все пак обаче отборът на Мъри Стоилов си запази за момента второто място в класирането с актив от 7 точки, докато "жълтата подводница" е с 11 на върха и си осигури финиширането на лидерската позиция и класирането за следващата фаза.

Кабананга откри за домакините в 11-ата минута след фамозен прехвърлящ удар от 30 метра, но Рабаседа изравни в 39-ата след много силен удар в близкия ъгъл от няколко метра.

В 65-ата минута Бакамбю не сгреши сам срещу вратаря и направи обрата в мача пълен, а отново той бе точен и в 83-ата минута. Този път се разписа след удар по земя от границата на наказателното поле.

Силите на Астана стигнаха за още един гол чрез Твумаси, който в 88-ата минута с удар по земя извън наказателното поле успя да прати топката в противниковата врата.