Отборът на Белгия победи Швейцария като гост с 2:1 в приятелска среща играна в Женева. Домакините поведоха с гол на Джемали(31'), но с голове на Лукаку(34') и Де Бройне(83'), "червените дяволи" обърнаха развоя на мача.

Срещата започна с домакински натиск и Майкъл Ланг можеше да открие резултата още в 8-та минута, но от малък ъгъл извади топката в аут.

В средата на първата част Де Бройне опита далечен изстрел, но вратарят на Швейцария се справи отлично и спаси удара му.

Така се стигна до 31-вата минута, когато домакините откриха резултата. Джемали се озова непокрит в наказателното поле на гостите и с точен шут с левия крак даде аванс на своите.

Само три минути по-късно Ромелу Лукаку успя да възстанови равенството, след асистенция на Дрис Мертенс.

Второто полувреме отново започна по-добре за домакините, но с пропуски се отличиха Шакири и Мехмеди.

Четвърт час преди края Де Бройне опита нов изстрел отдалеч, но и този му опит се оказа неуспешен.

Десетина минути преди края на мача Харис Сеферович от състава на домакините получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Ян Вертонген.

Само две минути след това "червените дяволи" стигнаха до пълен обрат. Лукаку намери непокрития Де Бройне, който с точен шут с десния крак прониза вратата на швейцарците.

Дивок Ориги можеше да отбележи и трети гол за Белгия в добавеното време, но вратарят на Швейцария се справи и изби в корнер.

Това беше и последното по-интересно положение в мача. Швейцария - Белгия 1:2.

Швейцария - Белгия 1:2

1:0 Джемали - 31'
1:1 Лукаку - 34'
1:2 Де Бройне - 83'

Швейцария: Зомер, Родригез, Джуру, Сендерос, Ланг, Шака, Джемали, Бехрами, Мехмеди, Шакири, Дердиок

Белгия: Куртоа, Витсел, Алдервейрелд, Вертонген, Вермален, Фелайни, Дембеле, Де Бройне, Мертенс, Азар, Лукаку

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/qBUldwsGnzQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>