Президентът на Ферари Лука ди Монтедземоло разкри, че няколко дни преди смъртта на Аертон Сена е разговарял с бразилеца за възможността да премине при Скудерията и е получил положителен отговор.
На 1 май се навършват точно 20 години от смъртта на легендарния пилот, който загина при катастрофа на пистата „Имола“ през 1994-а.
По онова време той караше за Уилямс, но началото на сезона бе трудно и Ди Монтедземоло твърди, че Сена е бил готов да премине при Черните кончета.
„Той искаше да дойде във Ферари, а аз исках да бъде при нас. Когато бе в Италия за Гран При на Сан Марино, се срещнахме на 27 април в дома ми в Болоня. Той ми каза, че оценява позицията ни, относно електрониката в автомобилите, която не позволява на пилотите да разкрият своите качества. Говорихме дълго и той бе ясен, че иска да приключи кариерата си във Ферари, след като няколко години преди това бе близо до идване в отбора“ разкрии босът на италианския тим.
„Уговорихме се да се срещнем отново и да обсъдим начина, по който може да бъдат преодоляни пречките по договора му. И двамата смятахме, че Ферари ще бъде идеално място за него. Аз винаги съм харесвал стила му на каране, защото той бе голям шампион, който се бореше до последно“ добави той.







Радев: България и Република Корея могат да си сътрудничат в е-управлението, AI, сигурността
Оставката на кабинета "Желязков": Имаше ли изненадани в НС?
Левски разби "тигрите" от Бистрица и е на 1/4-финал за Купата
Дигиталният свят изкушава! Родители, общувайте с децата си
Unfold the Moment: Глобална премиера на нов безкомпромисен сгъваем смартфон - Huawei Mate X7, и FreeClip 2 с ново ниво на комфорт и елегантност
Почина баскетболният треньор Иван Евстатиев
Войната срещу автомобила: 20 непознати факта
Volkswagen Group се отърва от легендарно дизайнерско студио
Пет култови кросоувъра от началото на века, които си заслужават
Самолет кацна върху автомобил на магистрала
Манел Капе иска титулна битка с „шедьовър“ на UFC on ESPN 73
UFC on ESPN 73 – смяна на боец в последия момент
Сенсей Петко Чирпанлиев е треньор на година: Който учи киокушин, трябва и да преподава киокушин
Брандън Ройвал иска да се „поразходи“ с Манел Капе и да се върне в битките за титлата
Как стресът влияе на качеството на съня и как да го намалим преди лягане?
Функцията на сълзите и различават ли се те при тъга и щастие
На какво се дължат нарушенията в пубертета?
Луличка – източник на алкалоиди, използва се като жлъчегонно и стомашни неразположения
Коментари
Напиши коментар08:19 | 1 май 2014 г.
Напиши коментар