Нико Росберг преподписа нов, многогодишен договор с Мерцедес, обявиха от отбора от Формула 1.
29-годишният германец дойде в тима при завръщането му в спорта през 2010-та година. Той донесе и първата победа от тогава, спечелвайки Гран При на Китай през 2012-та година.
От тогава насам Росберг спечели още 5 състезания и записа 8 Пол Позишъна, а през този сезон той води в класирането пред съотборника си Люис Хамилтън.
"Много съм горд да карам "Сребърните стрели" в модерната ера на Формула 1", коментира Росберг.
"Като германец, наследството на Мерцедес-Бенц е много специално за мен и аз съм горд да представлявам най-добрата марка коли по света".
"Извървяхме труден път, за да стигнем сегашното положение. Но всички продължиха да вярват и благодарение на фантастичната подкрепа от Мерцедес-Бенц, сега водим във Формула 1".
"Гледам с нетърпение към следващите години заедно, в които ще продължим да се борим за още победи и да се надяваме, титли".
Шефът на отбора Тото Волф пък допълни:
"Нико е част от проекта от първия ден и има голям принос в развитието на отбора от 2010-та година. Неговата скорост, отдаденост и фокус ни помогнаха да дадем ясна посока на тима в развитието напред".
"С представянето си през 2014 година Нико показа на останалия свят това, което ние вече знаехме в отбора - че той е един от топ-пилотите във Формула 1".
"Този нов договор ни носи важна стабилност и наследственост за бъдещето и съм радостен да обявя това навреме преди домашното състезание за Мерцедес и Нико на Хокенхайм".
Специално за това състезание Росберг ще има и нов дизайн на шлема, който ще бъде боядисан в чест на световната титла на Германия по футбол.







Рецепта за доматен сос - перфектен е за пица, паста и други ястия
Рецепта за лесно хрупкаво пържено пиле
Ежедневните навици, които състаряват кожата по-бързо от времето
Украйна порази рядък руски Су-34 при мощен удар по военното летище "Ахтубинск"
Михаела Маринова пръска чар от плажа
ЦСКА с тежка загуба в Крит, ОФИ взе сериозен аванс
Кризата на политическата легитимност: Федоров, Зеленски и дилемата на изборите в Украйна
Полезни храни за здрава и блестяща кожа
Превишението на скоростта е новото нормално: 79% от американците го правят
OSCA: забравеният символ на автомобилното изкуство
Защо задната скорост може да вие като развалена прахосмукачка
7 култови спортни коли, които си отидоха без наследник
Олга Попова и Алан Тигиев записаха победа и загуба на Световното по борба
Двубоят Джошуа – Фюри е под въпрос: Надеждата угасва
На този ден: Терънс Крофорд стана абсолютен шампион след нокаут над Джулиус Индонго (ВИДЕО)
Двама български джудисти стартират на световното първенство за кадети
Депресия и тау патология могат да стоят зад рисковото шофиране в напреднала възраст
Витамин D е свързан с по-добра когнитивна функция
Проф. Юта-Берглер Клайн: GPT-1 антагонистите, използвани при диабет и за отслабване, предпазват и сърцето
Нов ЯМР, скенер и линеен ускорител ще заработят в ИСУЛ от есента
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар