Нико Росберг спечели квалификацията за място преди утрешното състезание за Гран При на САЩ. Това бе 9-ят му Пол Позишън от началото на сезона.

Пилотът на Мерцедес изпревари съотборника си Люис Хамилтън, който остана втори и ще потегли от първа редица до него. Т

Англичанинът допусна грешка и блокира колелата си в решителната си обиколка, след което остана на 0.4 секунди от Росберг. Официалния сайт на Формула 1 изчисли, че това е 10-ят път от началото на сезона, в който той допуска подобна грешка.

На втора редица останаха двамата пилоти на Уилямс, като Валтери Ботас изпревари с 0.3 секунди Фелипе Маса.

На пето място е Даниел Рикардо, а до него на 3-та редица тръгва Фернандо Алонсо.  7-мо време даде Дженсън Бътън, но той ще потегли 5 позиции по-назад заради смяна на скоростната кутия.

Себастиан Фетел направи една единствена обиколка с мекият тип гуми в началото на квалификацията, тъй като утре ще потегли от бокса заради наказание за смяна на двигател.

Състезанието е утре от 22.00 часа българско време.

Пилот: Отбор: Q1 Q2 Q3
1 Нико Росберг Мерцедес 1:38.303 1:36.290 1:36.067
2 Люис Хамилтън Мерцедес 1:37.196 1:37.287 1:36.443
3 Валтери Ботас Уилямс 1:38.249 1:37.499 1:36.906
4 Фелипе Маса Уилямс 1:37.877 1:37.347 1:37.205
5 Даниел Рикардо Ред Бул 1:38.814 1:37.873 1:37.244
6 Фернандо Алонсо Ферари 1:38.349 1:38.010 1:37.610
7 Дженсън Бътън Макларън 1:38.574 1:38.024 1:37.655