Мик Шумахер направи повече от впечатляващ дебют във Формула 4. Той стартира от 19-а позиция в състезанието и завърши девети от общо 35 участници.

Така той се превърна в най-добрия новобранец, заслужи специална купа за това и участваше в награждаването с победителя.

Синът на седемкратния световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер направи силен старт и още в първите метри успя да се пребори за четири места.

"Разбира се, че съм щастлив, че успях да осъществя изпреварвания. Изобщо не съм мислел, че ще стана най-добрият новобранец. След квалификацията вчера и стартовата ми позиция, съм много доволен", каза Мик Шумахер.

Според правилата в третото състезание в неделя ще участват най-добрите 10 участници от днес, като те ще застанат на стартовата решетка в обратен ред. Така наследникът на Шуми тръгва от втора позиция и ще има отлична възможност да гони първа победа.