Световният шампион Люис Хамилтън ще стартира от първа позиция в Гран При на Великобритания във формула 1. Британският пилот на Мерцедес направи най-бърза обиколка на пистата "Силвърстоун", дълга 5.89 километра, за 1:32.248 минута.

Това е осми полпозишън за Хамилтън в девет кръга пред настоящия сезон и общо 46-и в кариерата му.

На втора позиция е неговият съотборник Нико Розберг. Германецът завърши с време 1:32.361 минута. Трети се нареди бразилецът Фелипе Маса от Уилямс (1:33.085 минута). На четвърто място е съотборникът му Валтери Ботас (Финландия).

Пети е Кими Райкьонен от Финландия с Ферари, а шести е другият пилот на "черните кончета" - Себастиан Фетел (Германия).

Люис Хамилтън е на първо място в генералното класиране във формула 1 с актив от 169 точки, докато Нико Розберг, който спечели три от последните четири състезания през сезона, изостава от него само на 10 точки след лидера. Хамилтън триумфира на "Сълвърстоун" през 2008 и 2014 година.