Люис Хамилтън спечели Гран При на Унгария и за първи път през този сезон поведе в класирането при пилотите на Формула 1.

Британецът успя да изпревари своя съотборник Нико Розберг още на първия завой на състезанието и не му остави абсолютно никакви шансове за лидерското място.

Това е пети успех за Люис в последните 6 надпревари, а след успеха днес преднината му пред Нико е 6 точки. Хамилтън има 192 пункта, докато Розберг е със 186.

В 53-ата обиколка Хамилтън бе задържан от Гутиерес и така разликата между британеца и Розберг бе намалена, но Нико не успя да изпревари победителя.

Трети пък финишира Даниел Рикардо, а четвърти Себастиан Фетел. Ферстапен финишира пети, Кими Райконен - шести, а седмото място бе за Фернандо Алонсо.