Люис Хамилтън (Великобритания) от Мерцедес спечели Гран При на Мексико във Формула 1. На втора позиция завърши неговият съотборник Нико Розберг (Германия), а трети се нареди германецът Себастиан Фетел от Ферари.

Розберг все още води с 19 точки пред Хамилтън в генералното класиране два кръга преди края на сезона, но интригата определено остава.

Британският пилот на Мерцедес завърши за 1:40:31.402 часа на пистата "Ерманос Родригес и увеличи напрежението върху лидера в генералното класиране Нико Розберг.

Хамилтън постигна втора поредна победа в шампионата, след като триумфира и преди седем дни в състезанието за Голямата награда на САЩ. Той записа 51-и успех и се изравни с легендата Ален Прост.

На старта Хамилтън изпусна спирането за първия завой и мина през тревата, но запази първата си позиция. Зад него Верстапен атакува Розберг и двамата леко се удариха, но германецът остана пред холандеца на втората позиция. Стюардите разследваха инцидента, но не наложиха санкции.

Все пак на пистата излезе виртуална кола за сигурност, което даде възможност на Дани Рикардо да смени стратегията си и да мине през бокса, слагайки твърди гуми. Няколко обиколки след това същото направи и Макс.

Хамилтън определено бе по-бърз от Розберг и отвори аванс от няколко секунди, като сложи твърди гуми в 18-ата обиколка, връщайки се четвърти. Перес притисна Ботас за петата позиция, преди финландеца да влезе в бокса. Рикардо стигна до 6-ото място и притисна Перес.

Розберг влезе в бокса в 21-ата обиколка, заедно с Райконен, като Нико се върна пред Рикардо. Хамилтън продължаваше да има комфортен аванс от над 4 секунди пред  него, а Верстапен мина пред съотборника си, като бе по-бърз от него. Фетел реши да остане на пистата и не смени гуми, въпреки че от Ферари го очакваха.

Едва в 32-ата обиколка Себастиан влезе в бокса за първата си смяна, но това не му помогна особено и се върна точно зад Райконен, макар и с по-нови гуми. В челото Макс бе на секунда и половина зад Розберг, който изоставаше с 4 от Хамилтън.

Райконен първи от лидерите влезе за смяна на гуми в 46-ата обиколка, докато Люис попадна в трафик и загуби секунда от аванса си. Верстапен атакува Нико в 50-ата обиколка, но излезе извън пистата и германецът си върна позицията, която и удържа.

Стратегията на Себастиан Фетел пък се оказа отлична, защото с по-добри гуми в последните обиколки той се намеси в битката за подиума. Той дори успя и да я спечели, тъй като Верстапен бе наказан с 5 секунди заради инцидент в края на надпреварата с Дани Рикардо, който остана четвърти.

Кими Райконен се добра до шестото място, като в края атакува Нико Хюлкенберг, който се завъртя, но все пак завърши 7-и. В точките влязоха още пилотите на Уилямс Валтери Ботас и Фелипе Маса, докато Серхио Перес се добра до десетата позиция и зарадва феновете си.