Приказката за Атлетико Мадрид в Шампионската лига продължава, след като момчетата на Чоло Симеоне се класираха на финал в Шампионската лига.

Дюшекчиите паднаха с 1:2 от Байерн в Мюнхен, но след победно 1:0 на "Висенте Калдерон" и гол на чужд терен отново ще спорят за "ушатата".

През 2014 година Атлетико загуби нещастно от Реал Мадрид, който отново може да е на финал, ако успее да преодолее Манчестър Сити.

Като цяло срещата предложи много здрава битка, множество положения, три гола, две изпуснати дузпи и в крайна сметка съдбата се усмихна на гостите.

Байерн заслужено успя да дръпне в резултата чрез Чаби Алонсо (31), баварците обаче допуснаха голяма издънка само три минути по-късно, когато Томас Мюлер не можа да вкара от дузпа и да даде сериозно предимство на отбора си.

В началото на второто полувреме Гризман изравни, което тотално срина Байерн. Германците обаче изригнаха в 73-ата минута, когато Левандовски вкара, но до края не се стигна до нов гол, а испанците дори изпортиха дузпа.

Така Атлетико е на финал и изрита пореден европейски гранд, след като на 1/4 финалите би шута и на Барселона.

Срещата в Мюнхен започна със свирепи атаки на домакините, но първото положение бе за гостите. В третата минута Атлетико Мадрид сътвори отлична атака, при която Фернандо Торес бе изведен сам срещу Нойер, но правилно бе отсъдена засада.

Малко по-късно Филипе Луис навърза защитата на баварците отляво, но центрира твърде балонно към Торес. В 6-ата минута пък мощен удар на Габи бе спасен от Нойер. Тези положения стреснаха играчите на Байерн и те изцяло взеха инициативата и тотално смачкаха испанците в следващите моменти.

В 12-ата минута Левандовски можеше да вкара красив гол с глава, но топката мина до дясната греда на Облак. Две минути по-късно Артуро Видал изстреля страховит шут от дъгата на наказателното поле, но топката профуча над вратата. Домакините продължиха да газят, но правеха уникални пропуски.

В 20-ата минута Боатенг хвърли страхотен пас към Мюлер, който от точката на дузпата свали на Левандовски, но той не успя да преодолее Ян Облак от чиста позиция. Три минути по-късно Рибери стреля силно, Облак не се намеси добре и изпусна топката в краката на Левандовски, който обаче стреля над вратата.

Това бяха силните минути на баварците, но гол така и не падаше. Логичното се случи в 31-ата минута, когато Чаби Алонсо изпълни пряк свободен удар, топката се отклони от играч на Атлетико и влетя във вратата на Облак.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/FuQTNAceZ7Y" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Домакините изригнаха отново само след три минути, когато стигнаха до дузпа за нарушение на Хосе Хименес. Зад топката застана Томас Мюлер, който стреля силно в десния ъгъл на Облак, но той показа невероятна класа и спаси. До края на полувремето Байерн тотално доминираше, но така и не успя да стигне до ново попадение.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, но до гол се стигна именно в тяхната врата. В 54-ата минута Атлетико сътвори феноменална контра, при която Торес изведе Гризман сам срещу Нойер и последва техничен шут в мрежата за 1:1.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/EPe3j0hWUBM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Играчите на Байерн имаха претенции за засада при подаването на Торес към Гризман, но такава не бе отсъдена. Това попадение тотално срина психически германците, които в следващите минути трудно стигаха до сериозна опасност пред Облак.

Така се стигна до 74-ата минута, когато Коман проби отляво и центрира в наказателното поле на Атлетико, където Артуро Видал майсторски с глава намери Левандовски, който на празна врата чукна топката в мрежата на гостите за 2:1.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/6M9wdy9Fq5o" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Това попадение върна страстите в мача, а Байерн тотално натисна испанците пред наказателното им поле. Пред Облак започна да ври и кипи, но до попадение така и не се стигаше, а в 83-ата минута Атлетико сътвори поредна страховита контра, при която Лам посече Торес и Джунейт Чакър (Турция) посочи бялата точка - дузпа за испанците.

Играчите на Байерн дълго протестираха, че нарушението е извън пеналта, но Чакър бе категоричен. Зад топката застана Торес, но Нойер направи уникално спасяване и отрази. До края Байерн тотално натисна, но нямаше шанс за гол и така Атлетико е на финал.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/2cmxurakPG8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/WiN3PXle5So" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Байерн - Атлетико 2:1 (0:1 в първата среща)

1:0 Чаби Алонсо (31)
1:1 Гризман (54)
2:1 Левандовски (74)

БАЙЕРН (4-2-3-1): Мануел Нойер - Филип Лам /к/, Джером Боатенг, Хави Мартинес, Дейвид Алаба - Чаби Алонсо, Артуро Видал - Дълглас Коста, Томас Мюлер, Франк Рибери - Роберт Левандовски

АТЛЕТИКО (4-4-1-1): Ян Облак - Хуанфран, Диего Годин, Хосе Мария Хименес, Филипе Луис - Саул Нигес, Габи Фернандес/к/, Аугусто Фернандес, Коке - Антоан Гризман - Фернандо Торес