Лионел Меси получи контузия в гърба и беше сменен, а националният тим на Аржентина победи с 1:0 Хондурас в контролна среща преди началото на юбилейния турнир Копа Америка.

Нападателят на Барселона напусна терена в 64-та минута, след като получи удар от резервата на съперниците Оливие Морасан.

Гонсало Игуаин вкара единствения гол за аржентинците в 31-та минута на срещата, а феновете на отбора бяха допълнително успокоени след мача, когато стана ясно, че Меси не страда от сериозна контузия. Тази новина зарадва аржентинците, които играят след десет дни срещу Чили в мач от група "D" на турнира.

"Меси има само натъртване в долната част на гърба и ребрата", съобщиха от националния отбор в туитър.

Гонсало Игуаин вкара два гола за победата на Уругвай с 3:1 над Тринидад и Тобаго в друга контрола преди старта на Копа Америка.

Носителят на трофея Чили пък загуби изненадващо с 1:2 приятелския си мач срещу Ямайка.