Монако загуби за първи път във френското първенство по футбол от 14-и октомври насам, след като тимът от Княжеството отстъпи с 1:3 на Олимпик Лион в последен мач от 18-ия кръг на Лига 1. Това остави Монако на четири точки от лидера в класирането Ница, който победи с 2:1 Дижон, докато Олимпик Лион е на четвърта позиция.

Рашид Гезал откри за гостите от Лион в 29-та минута с удар от границата на наказателното поле, а Бенджамин Менди остави Монако с човек по-малко десет минути по-късно след червен картон заради удар без топка срещу съперник.

Матийо Валбуена покачи на 2:0 в полза на Лион в 65-та минута, когато засече пас на Гезал, а Тиему Бакайоко намали пет по-късно, когато се възползва от асистенция на Тома Лемар. Александър Лаказет обаче оформи крайния резултат в 87-та минута, когато се възползва от лошо изчистване на вратаря Даниел Субашич. Той овладя топката на гърди и я прати в мрежата за 3:1 с красив удар от воле.