Селтик записа най-голямата си победа като гост над Глазгоу Рейнджърс от 120 години насам, след като в първия кръг от плейофите спечели с 5:1 на Айброкс. Това е шесто и последно за сезона дерби в Шотландия, а Селтик върви към безпрецедентен требъл без поражение през целия сезон.

Селтик вече има 94 точки, Абърдийн е на 2-о място с 67, а Глазгоу Рейнджърс е на 3-о място с 58. Детелините вече си бяха осигурили шестата поредна титла и преди мача. Те вече триумфираха с Купата на Лигата, а на 27-и май има финал и за Купата на страната с Абърдийн.

Последното най-тежко поражение като домакин за сините е 0:4 през 1897-а година, два сезона преди да се преместят на актуалния си стадион Айброкс. Голове на Скот Синклеър и Лий Грифитс преди почивката бяха последвани от точни изстрели на Калъм Макгрегър, Дедрик Боята и Микаел Лустиг.

В края на полувремето мачът беше прекратен за няколко минути, след като феновете на Рейнджърс започнаха да хвърлят предмети по Синклеър.