Фейенорд спечели титлата в Холандия за 15-и път в историята и за пръв път от сезон 1998/99.

В решителен мач от последния кръг грандът от Ротердам победи с 3:1 като домакин Хераклес и събра 82 точки, с 1 повече от втория Аякс, който наидгра със същия резултат Вилем II като гост.

Дирк Каут бе големият герой за Фейенорд в днешния ден. Капитанът на тима реализира хеттрик, като откри резултата още в 37-мата секунда на срещата. В 12-ата бившият играч на Ливърпул удвои с удар с глава от близка дистанция, а в 83-тата оформи хеттрика си с гол от дузпа.

Крайният резултат бе оформен от Петер ван Оойен, който се разписа за Хераклес в 89-тата минута.

На второ място в крайното класиране с 81 точки остана тимът на Аякс, който се нуждаеше от задължителна победа над Вилем II и грешна стъпка на Фейенорд, за да триумфира с 34-та титла.

Гостите от Амстердам свършиха своята част от работата, след като Каспер Долберг, Дейвисон Санчес и Дейви Клаасен се разписаха в 38-мата, 48-мата и 66-ата минута. Точен за домакините от Вилем II бе Яри Шуурман в 82-рата минута.

С бронзовите медали остана шампионът в предходните два сезона ПСВ Айндховен, който спечели с 4:1 срещу Цволе.

От елита изпада тимът на Гоу Ахед Ийгълс, а Рода и НЕК Наймеген ще играят плейоф за оставане.