Португалия спечели малкия финал за Купата на конфедерациите, след като направи обрат до 2:1 над Мексико след продължения.

В 15-ата минута иберийците получиха дузпа след нарушение  на Рафаел Марке срещу Андре Силва. Съдията  реши да се допита до видеоповторенията, след което показа жълт картон на 39-годишния ветеран. Новото попълнение на Милан застана зад топката, но вратарят Гийермо Очао парира изстрела му. Първият гол на стадион "Спартак" в Москва падна в 54-ата минута, когато Нето вкара в собствената си врата, но в продължението Пепе с глава прати мача в допълнителни 30 минути.

В тях португалците получиха нов наказателен удар за игра с ръка в наказателното поле на Мигел Лаюн. Този път дузпата беше изпълнена от Адриен Силва, който направи пълен обрат с безкомпромисен удар. Малко по-късно Нелсон Семедо си изкара глупав втори жълт картон и "мореплавателите" останаха с човек по-малко на терена. И "ацтеките" завършиха в намален състав, след като в 112-ата минута и резервата Раул Хименес беше изгонен.

Без голямата си звезда Кристиано Роналдо Фернандо Сантош заложи в нападение на Андре Силва и Луиш Нани.

В 15-ата минута реферът отсъди дузпа, след като Рафа Маркес спъна Андре Силва. Съдията взе решението, след като поиска видеоповторение. Новото попълнение на Милан Андре Силва стреля в десния ъгъл на Гийермо Очоя, който майсторски спаси. Така португалците изпуснаха четвърта поредна дузпа на шампионата след провала срещу Чили.

Срещата продължи динамично, като възможности се откриха в следващите минути и пред двата тима. Първо Нани пропусна добра възможност за Португалия, а след него Карлос Вела и Хавиер Ернандес не успяха да преодолеят Руи Патрисио. До края на полувремето не се стигна до откриване на резултата.

Второто полувреме започна с натиск на Мексико. В 54-ата минута Чичарито направи хубав рейд отляво и центрира, а Нето си отбеляза автогол. Две минути по-късно Ектор Ерера беше изведен срещу Патрисио, но не успя да се възползва. Последваха силни минути за Португалия. Пици и Желсон Мартинш не успяха да изравнят резултата. В първата минута от добавеното време на срещата Пепе изравни с акробатичен удар.

Още в 103-ата минута Португалия стигна до гол. Рикардо Куарешма центрира, a Лаюн игра необмислено с ръка и съдията отсъди втора дузпа за европейските шампиони. Този път резервата Адриен Силва взе топката и я вкара без колебание.

Второто продължение започна с червен картон за Семедо. Защитникът получи втори жълт картон за опасна игра. До края Португалия удържа натиска и стигна до бронза.

Португалия - Мексико 2:1

Голмайстори: 0:1 Нето (54 - авт), 1:1 Пепе (90), 2:1 Адриен Силва (104-дузпа)

Португалия: Патрисио; Семедо, Пепе, Нето, Елизеу; Пици, Моутиньо (82 - Адриен Силва), Данило (82 - Андре Гомеш), Желсон Мартинш; Нани (70 - Куарешма), Андре Силва

Мексико: Очоя; Рейес, Маркес (105 - Марко Фабиан), Морено; Араухо, Гуардадо (80 - Жонатан дос Сантос), Ерера, Лаюн; Вела, Ернандес (85 - Хименес), Пералта (61 - Лосано)