Бразилският нападател Джонатан Кафу дебютира за Бордо при победата с 2:0 над гостуващия Метц в мач от втория кръг на френското футболно първенство.

Кафу, който по-рано през седмицата финализира трансфера си в клуба от Лига 1 от българския първенец Лудогорец за 7 милиона евро, се появи в игра от резервната скамейка в 66-ата минута на мястото на Франсоа Камано.

Аржентинецът Валентин Вада изведе домакините напред с хубав удар от 20 метра минута преди почивката. Юнус Санхар удвои в 64-ата минута, когато засече отблизо на празна врата отлично подаване от дясно на Малком.

Бордо е четвърти в подреждането с 4 точки.

Сент Етиен спечели с 1:0 на терена на Каен и с втория си пореден успех се изравни с лидерите Олимпик Лион и Олимпик Марсилия с пълен актив от по 6 точки.

Единственото попадение реализира в средата на второто полувреме Ромен Амума, който беше изведен в чиста позиция от Жонатан Бамба, напредна сам срещу вратаря, и с удар по тревата от 15 метра прокара топката между краката на Реми Веркутр.