Новото попълнение на Барселона Паулиньо и трансферна цел №1 на каталунците Коутиньо донесоха победата с 2:0 на Бразилия срещу Еквадор от 15-ия кръг на световните квалификации в зона Южна Америка.

Паулиньо откри резултата в 70-ата минута след изпълнение на корнер. Вилиан центрира с топката се разминаха няколко играчи, а Паулиньо я прати в мрежата с мощен удар.

Коутиньо донесе деветата поредна победа за Бразилия в квалификациите седем минути по-късно.

Футболистът Ливърпул, който не участва в последните мачове на "мърсисайдци" с официална причина контузен, направи показна акция с Габриел Жезус и прати топката за втори път в мрежата на Еквадор.

С победата Бразилия събра 36 точки на върха три кръга преди края и е недостижим за преследвачите. Футболистите на Тите вече си бяха гарантирали участието на Мондиал 2018 в Русия.

Аржентина завърши 0:0 с Уругвай в Монтевидео. Лео Меси и компания останаха на пето място във временното класиране три кръга преди края. Уругвай вече шест мача е без победата и също не е сигурен участник.

Луис Суарес започна като титуляр, въпреки че има проблеми в коляното, които се усложниха след мача.

Аржентина бе по-добрия отбор на "Естадио Сентенарио", но не успяха да спечелят при дебюта на новия треньор Хорхе Сампаоли.

През първото полувреме Едисон Кавани и Лео Меси пропусна да открият резултата. През втората част звездата на Аржентина не се възползва от нови възможности да донесе успеха за своя тим. Уругвай има 24 точки и е трети, докато Аржентия е пети с точка по-малко.

Резултати и класиране след 15-ия кръг на Световните квалификации в зона Южна Америка:

Венецуела - Колумбия 0:0
Чили - Парагвай 0:3
Уругвай - Аржентина 0:0
Бразилия - Еквадор 2:0
Перу - Боливия 2:1