Домакинът на футболния Мондиал 2018 Русия победи Република Корея с 4:2 в контролна среща в Москва.

Възпитаниците на Станислав Черчесов поведоха минута преди почивката, когато Фьодор Смолов се разписа с глава след центриране от ъглов удар на Александър Самедов.

Гостите си вкараха два бързи автогола малко след почивката, което предреши мача.

В 55-ата минута след центриране на Самедов от корнер Джу-Юн Ким отклони в собствената си врата, а две минути по-късно отново Ким се намеси нескопосано и при опит да пресече пас на Александър Ерохин засече топката в мрежата на азиатците.

В 83-ата минута резервата Алексей Миранчук направи 4:0 с добавка отблизо.

В края южнокорейците върнаха две попадения чрез Кюн-Вон Квон и Дон-Вон Джи.

За Русия като резерви дебютираха полузащитникът Константин Рауш, който е юноша на Хановер 96 и има мачове за младежкия национален отбор на Германия до 21 години, както и натурализираният бразилски защитник Марио Фернандес.