Дания и Румъния завършиха наравно 1:1 в двубой от група "E" на на световните квалификации, игран на стадион "Телия Паркен".

Домакините не успяха да се класират директно за Мондиал 2018, след като допуснаха изравнителен гол в края на срещата.

Скандинавците се намират на второто място в групата с актив от 20 точки. Лидерът Полша вече се класира за световното първенство в Русия.

Двубоят започна с лек превес за домакините. Първото положение за скандинавците го пропусна Пионе Систо в 26-ата минута. Той овладя топката след добър пас по земя и шутира топката към вратата от респектираща дистанция. Кълбото обаче излезе в аут.

Четири минути по-късно Систо отново постави на изпитание Чиприан Татарусану. Румънският вратар обаче се намеси по великолепен начин.

Пет минути по-късно гол на Никлас Бендтнер беше зачетен заради засада. В края на полувремето Константин Будеску изпълни свободен удар от дистанция, но прати топката малко встрани от дясната греда.

През втората част датчаните продължиха да търсят гола. В 51-ата минута Бендтнер се вдигна най-високо дълбоко в наказателното поле и стреля мощно с глава към вратата. Но опитът завърши встрани от лявата греда.

В 59-ата минута Кристиан Ганеа задържа Систо, за да му попречи да достигне до топката, и съдията даде сигнал за нарушение. Кристиан Ериксен реализира с лекота дузпата, прокарвайки топката в долния ляв ъгъл на вратата, след като Татарушану избра да се хвърли в другата посока.

В 63-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Кристиан Ганеа извърши грубо нарушение, получи втория си жълт картон и беше изгонен.

Точно когато мачът вървеше към победа за Дания, северната ни съседка стигна до изравнително попадение в 88-ата минута.  Чиприан Йоан Деак изстреля отскочилата топка, попаднала при него в наказателното поле, във вътрешната страна на дясната греда - 1:1.

Дания - Румъния 1:1

Голмайстори: Ериксен (60'), Деак (88')

Дания: Шмайхел, Далсгаард, Кяер, Кристенсен, Дурмиши, Квист, Ериксен, Дилейни, Поулсен (Шьоне 83), Систо, Бендтнер (Долберг 70)
Селекционер: Аге Харейде

Румъния: Татарушану, Кирикеш, Григоре, Балаша, Деач, Хобан, Будеску(Банку 66), Станчиу, Балуца (Тукудеан 83), Андоне (Кешеру 70), Ганеа
Селекционер: Козмин Контра