По драматичен начин Ирландия се добра до участие на бараж за световното първенство в Русия, след като излъга като гост с 1:0 полуфиналиста от Евро 2016 Уелс в мач от Група "D" на квалификациите.

Преди мача Гарет Бейл и компания заемаха 2-то място със 17 точки, докато ирландите имаха 16 т. Домакините създадоха по-чистите положения, но Джеймс Честър и Хал Робсън-Кану ги пропиляха.

Първо защитникът на Астън Вила не успя да се разпише след корнер, а секунди след това нападателят на Уест Бромич засече с глава, но вратарят на гостите с чудесна намеса изби топката точно от сглобката на вратата. В 57-ата минута обаче Уелс допусна фрапантна грешка при изнасянето, Джеф Хендрик открадна кълбото, намери Джеймс Маклийн, който с удар от движение прати родината си на бараж за класиране на световното.

Сърбия пък спечели Група "D". Това стана факт, след като "плавите" постигнаха трудна победа с 1:0 над Грузия, която им даде директни визи за Мондиала в Русия догодина. Успехът за западните ни съседи донесе Неманя Гудел с гол в 74-ата минута. Тогава халфът на Тианджин Теда получи пас към далечния ъгъл и с едно докосване прати топката неспасяемо във вратата.