Коринтианс спечели за шести път в историята си титлата във футболното първенство на Бразилия.

Тимът завърши 1:1 като гост на Васко да Гама и три кръга преди края на сезона предсрочно си осигури трофея.

Вагнер Лав се разписа с глава в 82-ата минута, за да донесе равенството на Коринтианс. За домакините точен беше Жулио Сезар в 72-ата минута, а 10 по-рано Родриго получи червен картон и остави Васко да Гама с човек по-малко на терена.

Вторият в класирането Атлетико Минейро загуби с 2:4 като гост на Сао Пауло. Така три кръга преди края Коринтианс има актив от 77 точки на върха в класирането и води с 12 точки пред Атлетико Минейро. Васко да Гама е на предпоследното 19-о място с 34 точки и има сериозна опасност да изпадне от елита.

Коринтианс ще отпразнува титлата пред своите фенове в неделя след мача с тима на Сао Пауло, който е на четвърто място с 56 точки. Коринтианс за последно спечели титлата през 2011 година, а преди това през 1990, 1998, 1999 и 2005 година. Крузейро триумфира пред 2013 и 2014 година.

"Ние заслужаваме титлата, защото работихме много здраво", каза вратарят на шампионите Касио.

В други срещи от кръга Сантос завърши 0:0 с Фламенго, Гремио победи Флуминензе с 1:0, а Атлетико Паранензе и Палмейрас завършиха 3:3.