Фаворитът за титлата Пари Сен Жермен победи с категоричното 4:1 у дома тима на Нант в двубой от 13-ия кръг във френския шампионат.

Единсон Кавани се разписа на два пъти в полза на парижани във всяко от двете полувремена, а Хавиер Пасторе и Анхел ди Мария също бяха точни във вратата на "канарчетата".

Гостите започнаха солидно, но тактиката им рухна още преди почивката. Кавани откри резултата в 38-ата минута след подаване на Пасторе.

Само четири минути след това Ди Мария вкара второто попадение във вратата на Нант. Преджус Накулма върна един гол в мрежата на столичани в 60-ата минута с удар отблизо, но Пасторе възстанови аванса за Пари Сен Жермен пет минути по-късно след извеждащо подаване на Марко Верати.

Кавани оформи крайното 4:1 в 79-ата минута, като това е 15-ото попадение за уругвайския национал в Лига 1. Нападателят държи рекорда за най-много попадения в 13 изиграни мача от френското първенство.

ПСЖ е на първо място в класирането с актив от 35 точки, докато Нант заема петата позиция с 23 точки.

По-късно тази вечер има още четири мача от кръга, докато в неделя е дербито между Бордо и Олимпик Марсилия.

ПСЖ - Нант 4:1

Голмайстори: 1:0 Кавани (38), 2:0 Ди Мария (42), 2:1 Накулма (60), 3:1 Пасторе (65) , 4:1 Кавани (80)

ПСЖ: Ареола, Алвеш, Маркиньос, Тиаго Силва, Берчиче, Верати, Рабио, Пасторе, Ди Мария, Неймар, Кавани

Нант: Татарушану, Джиджи, Палоа, Диего Карлос, Авазием, Лима, Гирото, Туре, Ронжие, Дюбоа, Сала

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/I8vfy8bt54Q" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>