Аржентинският Индепендиенте спечели втория по сила южноамерикански клубен турнир Копа Судамерикана след равенство 1:1 на реванша с бразилския Фламенго. Ремито направи общия резултат 3:2 от двата финални мача в полза на Индепендиенте и донесе втори трофей в този турнир за аржентинския тим.

Индепендиенте спечели първия мач с 2:1 и на реванша на "Маракана" домакините от Фламенго се втурнаха в атаки с началния съдийски сигнал. Лукас Пакета изведе Фламенго в резултата след половина час игра, но гостите запазиха хладнокръвие и успяха да върнат гола чрез 18-годишния Езекиел Барко, който реализира дузпа пет минути преди почивката. Дузпата бе отсъдена след намеса на видеоасистента, който показа нарушение на Густаво Куеяр срещу Максимиляно Меса.

Фламенго игра без нападателя си Паоло Гереро, който преди дни бе наказан от ФИФА заради положителна проба за кокаин.