Звездата на българския футбол Димитър Бербатов ще удостои с присъствието си церемонията "Футболист на годината", която ще се състои в понеделник.

Визитата на нападателя на "Манчестър Юнайтед" е сигнал, че той ще е носителят на приза, който ще е седми в кариерата му.

Веднага след награждаването бившият капитан на националния отбор се прибира в Англия. Покрай Коледните празници на "червените дяволи" им предстои натоварена програма. Те ще изиграят четири мача между 26 декември и 4 януари.

Бербатов ще е от малкото номинирани, които ще дойдат за церемонията. Очаква се вратар №1 да е Райс Мболи да не получи лично наградата си, тъй като ще лети за Самара за подписването на личния си договор с Криля Советов. 

Най-вероятно капитанът на ЦСКА Тодор Янчев ще бъде обявен за халф №1, но и за него не е сигурно дали ще присъства на награждаването.

Супернападателят на Левски Гара Дембеле вече напусна София, което означава, че и той няма да е на церемонията.